Bitcoin osiąga szczyty powyżej 24 tysięcy USD, gdy LTC osiąga 120 USD, BCH, BNT 21 grudnia

Rajd BTC nabiera tempa, gdy Litecoin obserwuje wzloty 2019. BCH widzi wzrost cashbacku Square, a Bancor opiera się na zyskach DeFi dzięki dodaniu Coinbase.

Bitcoin wzrósł powyżej 20 000 $, jak przewidywałem w zeszłym tygodniu , a moneta osiągnęła maksimum 24 300 $ w niedzielę.

Rynek kryptowalut jest w poniedziałek nieco wyłączony, ponieważ rynki reagują na kolejny atak paniki koronawirusa w Europie

Bitcoin rósł w zeszłym tygodniu, gdy dolar amerykański nadal był uderzany w długo oczekiwany drugi pakiet stymulacyjny dla Stanów Zjednoczonych, który ma zostać przyjęty później dzisiaj. Umowa opiewa na 900 miliardów dolarów, a każdy obywatel otrzymuje czek na 600 dolarów. Rynek wycenił tę transakcję, a dzisiejsze ponowne pojawienie się paniki wirusowej spowodowało, że dolar wzrósł o ponad 1%. Mówi się, że nowy szczep wirusa znaleziony w Wielkiej Brytanii jest bardziej zaraźliwy, a inne kraje wprowadzają zakaz podróżowania do iz kraju, a Francja odcina 20% dostaw żywności poprzez blokowanie transportu. Kolejna runda chaosu na rynkach finansowych mogła spowodować, że Bitcoin będzie wspierany, chociaż marcowa wyprzedaż płynności była ostrzeżeniem.

BTC zlekceważyło niektóre negatywne wiadomości w zeszłym tygodniu, w których regulator finansowy FinCEN próbował wbić pazury w przestrzeń kryptowalut

Zasada zaproponowana w piątek przez Departament Skarbu może oznaczać, że posiadacze amerykańskiej waluty cyfrowej będą musieli przestrzegać wymogów znajomości swojego klienta (KYC), aby przenieść swoje aktywa z giełd do portfeli osobistych. Brian Armstrong, dyrektor generalny giełdy Coinbase, powiedział, że firma rzuci wyzwanie zasadom w tweecie, który udostępnił założyciel Litecoin, Charlie Lee.

Silny wzrost bitcoina w ostatnim tygodniu oznacza, że ​​moneta będzie szukać wsparcia na poziomie 20 000 USD, a inwestorzy powinni obserwować rynki akcji. Wchodzimy w koniec roku, kiedy portfele są korygowane przed nowym rokiem, a wielcy inwestorzy mogą chcieć czerpać zyski z pienistych wycen rynkowych, jeśli obawiają się kolejnej rundy zawirowań wirusowych w 2021 roku.

Ogólny rynek kryptowalut wynosi obecnie 662 mld USD, a BTC odpowiada za 66% tej kwoty.

Litecoin był najlepiej prosperującą monetą tygodnia z 34% wyprzedzeniem. Piąty co do wielkości projekt monet ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 7 miliardów dolarów.

Grayscale, która jest jednym z największych zarządzających aktywami cyfrowymi, zauważyła ostatnio zainteresowanie monetą i opublikowała dogłębną pracę badawczą, nazywając ją „jedną z najciekawszych cyfrowych walut ekosystemu”. Firma ogłosiła niedawno, że aktywa inwestycyjne, którymi zarządza, wzrosły w połowie grudnia do 13 miliardów dolarów. Firma zainwestowała ponad 10 miliardów dolarów w Bitcoin i chociaż w LTC jest tylko 75 milionów dolarów, popyt rośnie, więc istnieje możliwość, że LTC będzie postrzegana jako „niedowartościowana” przez nowych inwestorów, ponieważ niedawny wzrost Bitcoina zwraca uwagę na rynek .